6 Haziran 2012 Çarşamba

Avustralya aksanı zor mu?

Avustralya ingilizcesini anlamak ilk zamanlar gerçekten zor. Hele ki ingilizceniz iyi değilse size sanki  su altında konuşuyorlar gibi gelebilir :)) Eğer orta ve üzeri bir ingilizceye sahipseniz yapacağınız konuşma pratiğine bağlı olarak 3 ay içinde yavaş yavaş anlamaya başlayacaksınız. Genellikle kurslarda ki hocaların ingilizceleri daha temiz ve yavaş konuştuklarından dolayı kolay anlaşılıyor. Ayrıca bir çoğu İngiltere'de doğup büyümüşler. Normalde sınıf ortamında ingilizceyi kısa bir süre sonra anlamaya  ve konuşmaya başlıyorsunuz. Ancak sorun dışarıda, bazı insanlar sizin ingilizce seviyenize göre yavaş ve tane tane konuşurken, bazıları ne kadar ingilizce bilirseniz bilin sizin durumunuzu anladığı anda saray ingilizcesine dönebiliyorlar :(( Sonuçta bu konu aşılmayacak bir sorun değil ama zaman ve pratik yapmak şart. Benim vereceğim en büyük tavsiye ingilizce alt yazılı film ve dizi izlemeniz. Etkisini hemen göremezsiniz ama uzun vadede çok ciddi katkıları olacaktır.
www.georgiabags.com

1 yorum:

  1. Aussi aksanı aynı FRP oyunlarındaki cüceler (Dwarflar) gibi konuşurllar bu benim tespitim=)

    yada altın aramayla ilgili filmlerde bu aksanı duyabilirsiniz. youtube den bazı tuhaf kelimelerin ne anlama geldiğini öğrenebilirsiniz.
    Örneğin Oui! kelimesi şaşkınlık, özür dileme, korkma, selam verme, onaylama, hatır sorma gibi anlamlara geliyor siz düşünün artık :P

    YanıtlaSil